KAYMAKAM ÖZGEÇMİŞ

 

Ömer KALAYLI

Şehitkamil Kaymakamı

         1979 tarihinde Kahramanmaraş’ta doğan Şehitkamil Kaymakamı Ömer KALAYLI, ilk ve orta öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladıktan sonra 2001 yılında İstanbul Üniversitesi  Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan kaymakam adaylığı sınavını kazanarak 04.02.2003 tarihinde Gaziantep Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başlamıştır.       

       25.09.2004 tarihinde bir yıl süreyle Franche - Comte üniversitesine bağlı CLA dil okulunda Fransızca öğrenimini sürdürmek üzere Bakanlık tarafından bir yıllığına Fransa’ya gönderilmiş, bu süre içerisinde Paris’te ENA (Ecole Nationale d’Administration) bünyesinde organize edilen «Fransa’da Valilik Kurumu, Adem-i Merkeziyet, Yönetimin Modernleşmesi ve Fransa’da Devlet Reformu» konusunda 15 gün süreli kursa katılmıştır. İçişleri Bakanlığı tarafından 90. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarıyla bitirerek Gaziantep’in Karkamış ilçesine ataması yapılarak burada 1,5 yıl süreyle görev yapmıştır.

        Daha sonra sırasıyla  Diyarbakır Lice Kaymakamlığı, Sivas Gürün Kaymakamlığı,  Sivas Vali Yardımcılığı görevlerini yürüttükten sonra İçişleri Bakanlığının 1 Aralık 2016 tarih ve 2016/861 sayılı Müşterek Kararnamesi ile Sakarya Akyazı Kaymakamı olarak görev yapmıştır.
        

       Sakarya Akyazı Kaymakamlığı görevinden sonra Uşak Vali Yardımcılığı ve aynı zamanda Uşak İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini yürütmüştür. En son 08.08.2019 tarih ve 2019/268Sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Şehitkâmil Kaymakamlığına atanmıştır. Evli olup, iki çocuk babasıdır. Kaymakamımız İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Sosyal Medya

twitterrss